Skok spadochronowy pod choinkę – podaruj niesamowity prezent!

Skok spadochronowy pod choinkę – podaruj niesamowity prezent!

15 grudnia, 2021 0 przez redakcja

Do świąt pozostało już niewiele czasu, a Ty nie masz jeszcze żadnego prezentu dla bliskiej osoby? Gdy zależy Ci na tym, aby podarunek był jedyny w swoim rodzaju, pomyśl o podarowaniu przeżycia, które pozostanie na długo w pamięci. Tym przeżyciem może być skok spadochronowy!

Czy do skoku spadochronowego trzeba brać udział w szkoleniu?

Teraz do skoku ze spadochronem nie trzeba wcale zapisywać się na długie szkolenie. Skok w przestworza możliwy jest także bez niego. W tym przypadku warto zdecydować się na skok tandemowy.

Tandemowe skoki spadochronowe to skoki prowadzone przez dwie osoby jednocześnie, czyli w tym przypadku przez instruktora spadochroniarstwa oraz przez uczestnika skoku, który nazywany jest pasażerem. Wobec tego skok tandemowy nie będzie wymagać klasycznego szkolenia spadochroniarskiego – wystarczy tylko krótki instruktaż, który przeprowadza się bezpośrednio przed skokiem.

Kto może wziąć udział w tandemowych skokach spadochronowych?

Tandemowe skoki spadochronowe przeznaczone są dla każdej osoby, która chciałaby wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu. Dzięki temu, że nie wymagają one szkolenia, może uczestniczyć w nich praktycznie każda osoba, która nie ma przeciwwskazań.

Skoki tandemowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich, ale także niepełnoletnich – za zgodą rodzica. Nie wymagane jest posiadanie żadnych specjalnych umiejętności, kondycji.

Do głównych przeciwwskazań związanych ze skokami tandemowymi zaliczają się przede wszystkim epilepsja, wrodzona łamliwość kości, poważne dolegliwości związane z układem oddechowym i krążeniowym. W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.

Gdzie można skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Obecnie skoki spadochronowe tandemowe są prowadzone w wielu miejscowościach w całym kraju. To powoduje, że można zapisać się na skok w swojej okolicy i nie ma potrzeby długiego dojeżdżania na lotnisko.

Gdy chodzi o skoki spadochronowe Toruń jest jednym z wielu miast na mapie Polski, gdzie można skoczyć w tandemie.

Jak odbywa się skok spadochronowy w tandemie?

Skok spadochronowy w tandemie prowadzony jest etapami. Rozpoczyna się on od przeszkolenia i odebrania wyposażenia, a potem uczestnicy wchodzą do samolotu, z którego odbywają się skoki.

Samolot wylatuje na poziom 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. Potem uczestnicy wyskakują z instruktorami ze spadochronu – są spięci specjalną uprzężą tandemową. Natychmiast po wyskoku nie otwiera się jeszcze spadochronu. Przez kilkadziesiąt sekund trwa tak zwane swobodne spadanie, które daje niesamowite wrażenie spadania bez żadnych ograniczeń.

Warto też wskazać, że skok spadochronowy może być filmowany i fotografowany – jest to dodatkowo płatna usługa.

Gdzie kupić skok tandemowy na prezent?

Aby wręczyć skok spadochronowy w tandemie jako podarunek, najlepiej zdecydować się na kupno vouchera upominkowego. To rodzaj zaproszenia na skok, które jest już opłacone oraz pozwala obdarowanej osobie na samodzielne wybranie terminu skoku na stronie organizatora.