Akrobatyka sportowa dla dzieci – co warto o niej wiedzieć?

Akrobatyka sportowa dla dzieci – co warto o niej wiedzieć?

26 lipca, 2022 1 przez redakcja

Akrobatyka jest coraz popularniejszym pomysłem na zajęcia sportowe dla dzieci. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź szczegóły!

Nie tylko piłka nożna, basen czy balet – obecnie jednym z popularnych pomysłów na zajęcia dodatkowe dla dzieci jest akrobatyka sportowa. To nie tylko świetny sposób na aktywność, ale również spełnienie marzeń dla maluchów. Rodzicom planującym wybrać zajęcia jak akrobatyka dla dzieci Warszawa zapewnia dzisiaj dostęp do wielu miejsc, gdzie są one organizowane. Warto więc przyjrzeć się bliżej akrobatyce sportowej, gdy dziecko jest zainteresowane takimi zajęciami lub poszukuje się dla niego interesujących pomysłów na wolny czas.

Czym jest akrobatyka sportowa?

Pojęcie jak akrobatyka sportowa odnosi się do rodzaju sportu gimnastycznego, który podobny jest do gimnastyki artystycznej oraz sportowej. W tym przypadku nacisk kładziony jest jednak na wykonywanie skomplikowanych i efektownych akrobacji w powietrzu.

Właśnie z tego powodu akrobatyka sportowa jest bardzo popularnym pomysłem na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Przyciągające uwagę elementy akrobacyjne są świetnym sposobem na wytrenowanie całego ciała, a przy tym mogą być świetnym wsparciem w przygotowaniu do innych sportów.

Dzisiaj, gdy chodzi o zajęcia jak akrobatyka Warszawa również je oferuje. Są one dostępne również w innych miejscowościach w Polsce w klubach sportowych, parkach trampolin.

Jak wyglądają zajęcia z akrobatyki sportowej?

W trakcie zajęć jak akrobatyka sportowa ich uczestnicy przede wszystkim poświęcają czas na naukę różnych elementów gimnastyczno-akrobatycznych pod okiem doświadczonego instruktora w tej dziedzinie.

Wobec tego podczas zajęć można nauczyć się między innymi wykonywania mostków, stania na rękach, przewrotów, skoków, szpagatów. Akrobatyka sportowa może również obejmować prowadzenie akrobacji we dwójkę.

Podczas zajęć stosowane jest odpowiednie zaplecze zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, między innymi są to trampoliny, baseny z gąbkami, dzięki czemu akrobatyka sportowa może zapewniać jeszcze więcej frajdy dla uczestników.

Zajęcia tego typu są zatem różnorodne i zapewniają przy tym kapitalną zabawę w aktywnym stylu. Potrafią rozruszać nawet to dziecko, które nie przepada za sportami!

Akrobatyka sportowa – jaki jest minimalny wiek?

Aby rozpocząć zajęcia z akrobatyki sportowej, dziecko powinno mieć minimalny wiek 5-7 lat. Wobec tego jest to bardzo dobry wybór również dla młodszych dzieci, które są jeszcze w przedszkolu albo rozpoczynają naukę szkolną.

Oczywiście, nie ma przeciwwskazań do tego, aby akrobatyka sportowa prowadzona była również u starszych dzieci – nastolatków. Korzystają z niej nawet osoby dorosłe, które zainteresowane są tą dyscypliną.

Dlaczego warto zapisać dziecko na akrobatykę sportową?

Za zapisaniem dziecka na zajęcia z akrobatyki sportowej przemawia wiele korzyści. Wśród nich warto wskazać między innymi na:

  • Wsparcie dla aktywnego spędzania czasu przez dziecko – może ono wtedy z większym zainteresowaniem korzystać z ruchu,
  • Poprawa kondycji fizycznej, między innymi zręczności, zwinności oraz gibkości,
  • Wsparcie przy uprawianiu innych sportów, na przykład jak lekkoatletyka, skoki do wody czy sporty walki,
  • Duże zainteresowanie ze strony najmłodszych, co powoduje, że zajęcia z akrobatyki sportowej są bardzo popularne.

Gdzie zapisać dziecko na zajęcia z akrobatyki sportowej?

Jako że dzisiaj akrobatyka sportowa jest bardzo popularnym sportem wśród najmłodszych, istnieje wiele miejsc, gdzie organizowane są poświęcone jej zajęcia.

Gdy chodzi o zajęcia jak akrobatyka dla dzieci Warszawa również na nie zaprasza. W stolicy działa wiele klubów i parków trampolin, gdzie można zapisać się dziecko na takie zajęcia.

Ceny najczęściej rozpoczynają się od około 30-40 złotych za jedne zajęcia, natomiast w przypadku zakupienia całego pakietu zawierającego więcej spotkań można również uzyskać dodatkowe rabaty.

Więcej informacji dotyczących oferty zajęć z akrobatyki sportowej można znaleźć na stronach internetowych organizatorów, gdzie również dostępne są ceny i terminy.