Catering z grillem – popularna usługa cateringowa na lato

Catering z grillem – popularna usługa cateringowa na lato

25 maja, 2022 0 przez redakcja

Chcesz urządzić imprezę plenerową i wynająć do tego celu firmę cateringową? Pomyśl o wybraniu takiej, która oferuje usługi cateringowe w formie grilla!

Catering z grillem – kiedy warto go zamówić?

Usługa cateringowa polega przede wszystkim na dostarczaniu gotowych dań. Warto jednak wskazać, że wybrane firmy cateringowe mogą zaoferować swoim klientom specjalne usługi dodatkowe, między innymi catering z grillem.

Catering z grillem polega na przyrządzaniu grillowanych dań bezpośrednio na miejscu. Tego typu usługa cieszy się dużym powodzeniem podczas wielu wydarzeń, na przykład jak:

  • pikniki
  • imprezy sportowe
  • festiwale
  • dni miast
  • wesela
  • imprezy integracyjne

Oczywiście, można również skorzystać z niej w trakcie wielu innych eventów, aby uzyskać wyjątkową oprawę wydarzenia, która posmakuje każdemu z gości!

Grillowane dania – co może przygotować firma cateringowa?

Firmy cateringowe, które świadczą usługi grilla na eventy, mogą przygotować dla klientów wiele pysznych dań.

Do wyboru są zarówno te klasyczne i lubiane przez wiele osób, jak i te, które na polskich grillach pojawiają się rzadziej, ale również zaskakują swoim wspaniałym smakiem.

Firmy cateringowe mogą przygotować między innymi potrawy jak kiełbaski grillowane w wielu wariantach, szaszłyki grillowane, grillowane warzywa, na przykład jak cukinia, kukurydza.

Również posiłki mogą obejmować wyśmienite dodatki, na przykład jak ziemniaki czy pieczywo czosnkowe.

Do dyspozycji gości są także inne produkty, w tym keczup, musztarda, różnorodne sosy, sałatki ze świeżych warzyw, napoje alkoholowe i bezalkoholowe dla gości.

Wobec tego firma cateringowa może zaoferować szeroką gamę pysznych produktów z grilla, dzięki którym wydarzenie będzie udane.

Komu zlecić catering z grillem?

Obecnie w branży działa wiele firm cateringowych, które mogą zaoferować swoim klientom usługę grilla.

Gdy chodzi o catering grill Kraków jest jednym z wielu miast, gdzie taka oferta jest dostępna. Można bez problemów znaleźć ją również w wielu innych miastach w Polsce oraz z dojazdem do mniejszych miejscowości.

Wybierając odpowiednią firmę prowadzącą usługę cateringu z grillem, warto uwzględnić parę istotnych kwestii, aby wydarzenie było w pełni udane. Pod uwagę należy wtedy wziąć:

Menu firmy cateringowej

Im będzie ono szersze, tym lepiej. Właśnie dlatego na większe wydarzenia dobrym wyborem będzie firma prezentująca bogate menu, aby każdy gość mógł wybrać coś wyśmienitego dla siebie.

Zaplecze posiadane przez firmę cateringową

Najlepiej, aby było ono jak najszersze, ponieważ dzięki temu wydarzenie może być dopięte na ostatni guzik.

Firmy urządzające grille na zamówienie mogą wtedy dostarczyć nie tylko urządzenia do grillowania – najczęściej są to grille gazowe, ale również inne wyposażenie, między innymi specjalne patelnie gastronomiczne czy bemary.

Warto też wskazać, że firmy cateringowe mogą nie tylko zadbać o wydarzenie pod kątem posiłków, ale też zaoferować inne usługi, na przykład jak wynajem mebli eventowych, zastawy stołowej, namiotów na wydarzenia.

Liczba obsługiwanych gości

Istotnym czynnikiem przy wyborze firm cateringowych jest liczba gości, którzy są przez nie obsługiwani.

W tym przypadku ma to duże znaczenie przy planowanych większych imprezach, podczas których może brać udział nawet kilka tysięcy osób.

Opinie na temat firmy cateringowej

Kolejnym czynnikiem, który warto uwzględnić, są opinie, jakie firma cateringowa uzyskała od swoich dotychczasowych klientów.

Można znaleźć je na stronach firm cateringowych w formie referencji, ale również warto uwzględnić te publikowane na innych witrynach, na przykład w mediach społecznościowych, na forach online, w wyszukiwarce Google. Można w ten sposób wyselekcjonować firmę, która oferuje usługi na wysokim poziomie.