Ziołolecznictwo znów popularne. Co oferują producenci?

Ziołolecznictwo znów popularne. Co oferują producenci?

1 czerwca, 2021 0 przez admin

Kiedyś leczenie ziołami było jedynym sposobem na pozbycie się dolegliwości. Teraz zioła nadal stosowane są w terapiach. Co wybrać?

 

Zioła zawierają wiele cennych składników aktywnych, które doceniane są również w tradycyjnej medycynie. Człowiekowi towarzyszą od wielu wieków – teraz także w odnowionych osłonach, na przykład jak produktybonifraterskie.pl. Sprawdź, dlaczego warto wybrać zioła, kiedy je stosować, a także, co kupić dla siebie!

 

Dlaczego warto sięgnąć po zioła?

Naturoterapia, do której zaliczane jest ziołolecznictwo, polega na stosowaniu tego, co dała nam natura, aby zapobiegać i kurować różne choroby.

 

Zioła są skarbnicą cennych składników, które mogą służyć w różnych celach leczniczych – zewnętrznie i wewnętrznie. Przygotowywane z nich produkty sprawdzają się jako sposób na redukcję objawów, a także mogą być używane jako wsparcie w terapiach konwencjonalnych.

 

Dodatkowo ziołowe produkty zdrowotne uznawane są za bezpieczne. Oczywiście, muszą być one stosowane tylko w zalecanych dawkach, ponieważ ich nadmiar może spowodować pojawienie się skutków ubocznych. Należy też pamiętać o tym, że niektórych ziół nie należy łączyć z lekami i stosować w określonych dolegliwościach. W razie problemów zawsze warto skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem.

 

Najczęściej wybierane produkty zielarskie

Do kategorii produktów ziołowych zalicza się między innymi:

 

  1. Herbatki ziołowe

Można przygotowywać z nich napary i stosować je wewnętrzne i zewnętrznie, na przykład jako okłady czy tonik do twarzy. Herbaty mogą być parzone z pojedynczych składników lub też z mieszanek przeznaczonych na różne dolegliwości.

 

W sklepie na stronie produktybonifraterskie.pl można znaleźć wiele specjalnych mieszanek ziół tworzących prozdrowotne herbaty dla całej rodziny.

 

  1. Kosmetyki ziołowe

Obecnie bardzo popularne są także kosmetyki powstające na bazie ziół. Zawierają one cenne ekstrakty roślinne, które pomagają w poprawie wyglądu cery, łagodzą podrażnienia, zmniejszają niedoskonałości.

 

Sklep pod adresem produktybonifraterskie.pl oferuje szeroką gamę produktów, między innymi szampony, odżywki, toniki, kremy, maści, balsamy.

 

  1. Suplementy diety

Na podstawie ziół powstaje też suplementy diety, które zawierają ekstrakty roślinne, witaminy i minerały. Są łatwe w stosowaniu – mają formę kapsułek, tabletek.

 

W sprzedaży dostępne są także prozdrowotne nalewki – także bezalkoholowe. Są one wygodne w stosowaniu, a każda ich łyżeczka zawiera mnóstwo zdrowych substancji.

 

Ziołowe preparaty można kupić obecnie w aptekach, zielarniach, marketach i w sklepach internetowych.