Powiększenie i modelowanie piersi – wskazania, warianty zabiegu, cena

Powiększenie i modelowanie piersi – wskazania, warianty zabiegu, cena

7 lipca, 2021 1 przez redakcja

Nie każda kobieta jest zadowolona z wyglądu swoich piersi. W takim przypadku można zdecydować się na zabieg ich powiększenia i modelowania.

Operacje plastyczne piersi od lat cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kobiet. Można korzystać z nich również w Polsce w licznych placówkach na terenie całego kraju. Co warto wiedzieć na temat zabiegu powiększania piersi i ich modelowania? Na najważniejsze pytania odpowiada klinika chirurgii plastycznej Marta Raczkowska działająca w Krakowie: https://www.raczkowska.pl/powiekszanie-piersi/.

Powiększanie i modelowanie piersi – kiedy warto?

Nie ma jednoznacznych wskazań do zabiegów polegających na powiększaniu i na modelowaniu piersi. Są to procedury zaliczane do kategorii estetycznych, dlatego też kobieta może zdecydować się na nie wtedy, gdy nie jest zadowolona z wyglądu swojego biustu i chciałaby go zmienić.

Najczęściej na zabieg powiększania piersi decydują się kobiety, których biust jest niewielki i chciałyby poprawić jego wygląd przez nadanie im większej objętości. Zmiana nie musi być duża, aby uzyskać atrakcyjny efekt. Obecnie bardzo popularne są specjalne rodzaje implantów o kształcie kropli, dzięki którym można uzyskać naturalny efekt.

Powiększenie jest też stosowane w przypadku:

  • wrodzonego niedorozwoju piersi
  • przy znacznej asymetrii piersi
  • w celu rekonstrukcji piersi
  • przy dolegliwościach jak pierś tubularna (bulwiasta)

Z kolei modelowanie piersi to zabieg, który przeznaczony jest dla kobiet o różnych rozmiarach biustu. Pozwala on między innymi na nadanie im atrakcyjnego wyglądu przez redukcję obwisłej tkanki.

W klinice Marta Raczkowska: https://www.raczkowska.pl/powiekszanie-piersi/ pacjentki mogą liczyć na kompleksową pomoc niezależnie od problemu, z jakim się zgłaszają.

Powiększenie i modelowanie biustu – rodzaje zabiegów

Do kategorii zabiegów powiększania i modelowania biustu zaliczane są:

  1. Zabiegi z użyciem implantów

To najczęściej prowadzone zabiegu służące do powiększania i modelowania piersi. W ich ramach dochodzi do umieszczenia pod skórą piersi odpowiednio dobranego implantu. Efekt zabiegu jest trwały, jednak zaleca się, aby wymieniać implanty po około 10 latach. Na rynku pojawiły się także implanty, które mogą być stosowane dożywotnio.

Minusem zabiegu jest jego wyższe ryzyko oraz czasochłonna rekonwalescencja, która trwa kilka miesięcy.

  1. Zabiegi z użyciem tłuszczu pacjentki

Poza zabiegami na bazie implantów powiększenie piersi może być też wykonane z użyciem tkanki tłuszczowej pobranej od pacjentki. Tego typu zabiegi pozwalają na powiększenie biustu, jednak nie w tak szerokim zakresie jak w przypadku implantów. Również zabieg ten nie ma zastosowania przy modelowaniu piersi – nie podnosi tkanek.

Plusem jest brak wysokiego ryzyka oraz konieczności długiej rekonwalescencji. Minus to jednak czas widoczności efektu – zwykle kilka lat.

  1. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Piersi można też powiększyć kwasem hialuronowym. To rodzaj naturalnego związku, który wiąże wodę. Pozwala on na uzyskanie efektu pełniejszych piersi, lecz podobnie jak w przypadku zabiegu z tłuszczem nie jest trwały i nie pozwala na wykonanie modelowania tkanek.

Koszt powiększenia piersi implantami to około 12-18 tysięcy złotych, natomiast tłuszczem lub kwasem hialuronowym około 3-4 tysięcy złotych.