Obsługa Facebooka – samemu czy z agencją social media?

Obsługa Facebooka – samemu czy z agencją social media?

18 stycznia, 2022 0 przez redakcja

Prowadzenie profilu na Facebooku pozwala na łatwe dotarcie do wielu potencjalnych klientów online. Profil można obsługiwać we własnym zakresie, niemniej jednak nie jest to jedyna opcja. Również można skorzystać z usług oferowanych przez agencje social media. Co warto o nich wiedzieć? Na co się zdecydować?

Reklama na Facebooku – dlaczego warto?

Przedsiębiorcy mają obecnie do dyspozycji szeroką gamę metod reklamy online. Wśród nich znajduje się także social media marketing, czyli marketing prowadzony w mediach społecznościowych.

Działania reklamowe w tym zakresie koncentrują się na różnych serwisach, ale najczęściej prowadzone są na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube, Twitterze.

Dla firm reklama na Facebooku wiążę się z wieloma korzyściami:

 • Łatwe dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów,
 • Wszechstronne zastosowanie – reklama dla każdej firmy,
 • Niskie koszty prowadzenia reklamy online,
 • Wysoka skuteczność działań reklamowych,
 • Możliwość skorzystania z reklamy kierowanej do grupy docelowej,
 • Szybkie rezultaty prowadzonych działań marketingowych.

Jak prowadzić reklamę na Facebooku?

Działania reklamowe na Facebooku prowadzone są dwutorowo. Przede wszystkim polegają one na systematycznym publikowaniu wpisów na swoim profilu. Dodatkowo można zdecydować się na skorzystanie z płatnych metod reklamy, czyli Facebook Ads.

Reklama może być prowadzona przez osobę, która założyła profil, na przykład przez właściciela firmy, lecz nie jest to konieczne. Może ona również wydelegować do tego celu innego pracownika.

Ponadto możliwa jest zewnętrzną obsługa Facebooka Kraków jest jednym z wielu miast w Polsce, gdzie taką usługę można zlecić w agencjach social media marketingu oraz w innych agencjach reklamowych.

Zewnętrzna obsługa w tym przypadku jest bardzo korzystną propozycją dla firm, które nie mają zbyt dużo czasu na samodzielne zajmowanie się prowadzeniem swojego profilu i jednocześnie zależy im na tym, aby wykorzystać Facebook do skutecznego promowania swojej działalności.

Jakie usługi świadczą agencje social media?

Agencja social media może zając się kompleksową obsługą Facebooka w imieniu swojego klienta, aby wyręczyć go w tych działaniach.

Wśród usług świadczonych przez agencje social media znajdują się między innymi:

 • Zakładanie profili w mediach społecznościowych,
 • Systematyczne publikowanie wpisów zgodnie z harmonogramem ustalonym przez klienta,
 • Interakcja z fanami – odpowiadanie na pytania, przekazywanie problemów do firmy,
 • Pomoc w wyjściu z kryzysów, na przykład kryzysu wizerunkowego,
 • Tworzenie i prowadzenie płatnych kampanii reklamowych na Facebooku.

Gdy potrzebna jest profesjonalna obsługa Facebooka Kraków oferuje usługi agencji z dużym doświadczeniem w tym zakresie, które mogą zadbać o prowadzenie profilu firmy w każdej branży.

Prowadzenie profilu na Facebooku – ile kosztuje?

Ceny związane z prowadzeniem profilu na Facebooku przez agencję reklamową są zależne przede wszystkim od jej cennika oraz od uzgodnionego zakresu usług, między innymi od liczby publikowanych wpisów.

Zazwyczaj koszty rozpoczynają się od około 500 złotych miesięcznie, natomiast w przypadku bardziej złożonych działań mogą wynieść ponad 1000 złotych na miesiąc.

Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z agencją social media, aby uzyskać więcej informacji związanych z obsługą Facebooka.

Skuteczna obsługa Facebooka Kraków – dokładne informacje dotyczące ofert można sprawdzić już teraz na stronach internetowych agencji social media, gdzie dostępne są również ich portfolio i cenniki.