Nieprzyjemne zapachy zwierząt – jak można się ich pozbyć?

Nieprzyjemne zapachy zwierząt – jak można się ich pozbyć?

15 marca, 2022 0 przez admin

Kot, pies, chomik czy królik – zwierzęta mogą powodować pojawienie się nieprzyjemnych zapachów. Jak im zapobiegać i skutecznie je neutralizować?

Obecnie w sklepach można znaleźć szeroką gamę produktów pozwalających na zapobieganie nieprzyjemnym zapachom zwierząt, na przykład jak pochłaniacz zapachu małych zwierząt. To jednak za mało, by zapomnieć o kłopotliwych odorach.

 

Po pierwsze – zadbaj o higienę otoczenia zwierzęcia

Za nieprzyjemne zapachy odpowiedzialne są przede wszystkim klatki, kuwety oraz legowiska zwierząt. Właśnie dlatego należy zadbać o nie w pierwszej kolejności.

 

Małe zwierzęta, które przebywają w klatkach, są częstym problemem pod kątem nieprzyjemnych zapachów. Właściciel powinien wtedy pamiętać o regularnym usuwaniu podłoża z klatki oraz jej myciu. Należy też zadbać o czystość znajdujących się w klatce przedmiotów jak domki czy tunele.

 

Kuwetę, z której korzysta zwierzę, również należy regularnie czyścić. Gdy szybko wydziela ona nieprzyjemny zapach, warto wypróbować inny rodzaj żwirku. Dodatkowo można zastosować neutralizator zapachów, który ma formę sprayu albo proszku do sypania.

 

Należy też systematycznie prać legowiska, z których korzysta zwierzę. Najlepiej robić to w wysokiej temperaturze, aby zlikwidować drobnoustroje.

 

Po drugie – regularnie sprzątaj

W domu, w którym są zwierzęta, trzeba też regularnie sprzątać. Systematyczne odkurzanie i mycie podłóg oraz sprzątanie innych powierzchni, z których korzysta zwierzę, to podstawa.

 

Do sprzątania można wykorzystać także specjalne środki dedykowane dla zwierząt, które są dla nich bezpieczne, ale jednocześnie dobrze neutralizują nieprzyjemne zapachy.

 

Gdy zwierzę zabrudziło materac, tapicerkę kanapy, narożnika, fotela, dywan albo wykładzinę, warto skorzystać z odkurzacza piorącego.

 

Po trzecie – neutralizuj zapachy

Warto  stosować środki zapachowe, na przykład jak świece zapachowe, olejki eteryczne, dyfuzory. Pomocne będą również odświeżacze powietrza.