Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

16 czerwca, 2021 0 przez admin

Rozszerzone naczynka twarzy są prawdziwym koszmarem wielu osób. Nieestetyczne i, niestety, widoczne gołym okiem, wpływają nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale i samopoczucie. Jak się ich pozbyć? Zamiast decydować się na większą ilość podkładu, lepiej postawić na specjalistyczny zabieg laserowego zamykania naczynek, który skutecznie usunie wszelkie nasze zmartwienia związane z naczynkami.   

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczynek polega na zastosowaniu lasera, który naprowadza wiązkę o odpowiednim czasie impulsów na naczynka. Można nim usunąć nawet bardzo drobne pajączki, rumienie i teleangietkazje oraz większe naczynka (do 3 mm) na twarzy i nogach. Laser sprawia, że ściany naczyń zostają zniszczone poprzez ścięcie krwi i po krótkim czasie wydalone z organizmu. Zabieg jest bezbolesny, choć w momencie strzału lasera można odczuwać lekkie pieczenie, które może również utrzymywać się kilka godzin po zabiegu. Po zabiegu należy stosować preparaty łagodzące, kremy z filtrem SPF50, nie stosować peelingów oraz zrezygnować z opalania się i gorących kąpieli.

Ilość zabiegów

Aby uzyskać jak najbardziej zadowalający efekt, należy wykonać kilka zabiegów. Zwykle terapia składa się z 1-4 zabiegów, które następują co 3-6 tygodni. Wszystko jednak zależy od kilku czynników, takich jak: lokalizacja naczynek, ich grubości i koloru, głębokości położenia, a nawet koloru skóry pacjenta. Na efekty trzeba czekać od kilku dni do kilku tygodni.

Wskazania i przeciwwskazania

Na laserowe zamykanie naczynek powinny się zdecydować osoby, które posiadają naczynka na twarzy i nogach o różnej wielkości, pajączki, rumień i teleangiektazje. Natomiast zabieg ten nie jest wskazany dla osób chorujących na nowotwory, cukrzycę oraz kobiet w ciąży. Aby przystąpić do zabiegu należy zapomnieć o opalaniu (skóra w ogóle nie może być opalona w chwili zabiegu) oraz piciu ziół fotouczulających czy zażywaniu witaminy A, antykoagulantów czy tetracykliny.

Laserowe zamykanie naczynek (Kraków)

Laserowe zamykanie naczynek w Krakowie jest przeznaczone dla wszystkich tych osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych naczynek, gdyż marzą o pięknym, młodym i świeżym wyglądzie. Skóra pozbawiona naczynek i przebarwień będzie wyglądać znakomicie nawet bez makijażu.