Jak wybrać bezpieczne i tanie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Jak wybrać bezpieczne i tanie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

21 czerwca, 2021 0 przez admin

Okulary przeciwsłoneczne przydadzą się nie tylko dorosłym. Warto też kupić je dla swojej pociechy. Co wybrać?

Wielu rodziców zastanawia się, czy kupować okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka. Czy warto zdecydować się na ich zakup? Jakie okulary dziecięce kupić? Czy tanie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci wystarczą? Sprawdź teraz!

 

Dlaczego warto kupić okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Oczy dziecka, podobnie jak oczy dorosłego, są narażone na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Promieniowanie UVA oraz UVB jest szkodliwe nie tylko dla skóry, ale również dla oczu. Docierając do ich tkanek, powoduje powstawanie w nich mikrouszkodzeń, które przyczyniają się do powstawania poparzeń i nowotworów.

 

Aby zabezpieczyć wzrok przed uszkodzeniem na skutek kontaktu z promieniowaniem UV, należy stosować okulary z filtrem UV. Są one wskazane również u dzieci, które przebywają na dworze.

 

Dodatkowo nawet tanie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci mogą zapewnić ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami tkanki oka. Sprawdzą się zatem podczas uprawiania sportów, na przykład jazdy na rowerze.

 

Jakie okulary słoneczne wybrać dla dziecka?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje okularów słonecznych przeznaczonych dla najmłodszych. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie okularów?

 

Aby wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla swojej pociechy, warto uwzględnić poniższe parametry:

  • Rozmiar – dobre okulary powinny być dopasowane do wieku dziecka pod kątem rozmiaru. Najlepiej, aby były one wykonane z lekko elastycznego materiału, który zapewnia właściwe dopasowanie oraz nie powoduje ucisku.
  • Styl – do uprawiania sportów najlepiej wybrać okulary o sportowym designie, które są lepiej dopasowane do twarzy, natomiast na co dzień można kupić okulary w modnym wzorze, na przykład nerdy.
  • Szkła – powinny być wyposażone w filtr UV, aby zabezpieczyć wzrok przed w szkodliwym promieniowaniem. Najlepiej zdecydować się na okulary wyposażone w filtr UV 400, który zapewnia najwyższy poziom ochrony dla oczu.
  • Estetyka – wybierając nawet tanie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, nie można zapominać o tym, by były one estetyczne, ponieważ wtedy dziecko będzie nosić je z chęcią.

 

Czy tanie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to dobry wybór?

Za okulary słoneczne dla dziecka nie trzeba dużo płacić. Nawet tanie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w cenie wynoszącej około 40-50 złotych są w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem i maksymalną wygodę w trakcie słonecznych dni podczas wypoczynku lub uprawiania sportów na dworze.