Jak oszczędzać na zakupie alkoholu na wesele?

Jak oszczędzać na zakupie alkoholu na wesele?

13 marca, 2022 0 przez redakcja

Zakupienie alkoholu na wesele może być związane z wydatkiem na poziomie nawet kilku tysięcy złotych. W jaki sposób zaoszczędzić na zakupach? Sprawdź wskazówki, dzięki którym możesz zaoszczędzić sporą sumę!

Odpowiednio dobierz alkohole na wesele

Kiedyś na wesele najczęściej kupowano wódkę. Natomiast obecnie na przyjęciu pojawia się coraz więcej różnorodnych alkoholi, aby goście mogli łatwo wybrać wśród nich coś w swoim guście.

Tradycyjnie na weselach serwowana jest wódka czysta. Nie warto jednak ograniczać się tylko do niej. Warto także zdecydować się na zakupienie innych trunków, na przykład jak wódki smakowe, na przykład wiśniowe, jabłkowe, śliwkowe, które można także zakupić w przystępnych cenach. Tanio można też zakupić wina, które często wybierane są przez kobiety, dlatego nie powinno zabraknąć ich na weselu.

Na dłuższych przyjęciach często serwowane jest również piwo. Zwykle goście piją je na początku imprezy, natomiast potem sięgają dopiero po wysokoprocentowe alkohole.

Z wyższymi kosztami związane będzie z kolei whisky. Takie alkohole mocne też cieszą się dużym powodzeniem wśród gości, dlatego warto je wybrać. Mogą być serwowane z lodem jako whisky on the rocks, ale również z colą i z cytryną.

Wylicz potrzebną ilość alkoholu

Aby zredukować koszty związane z zakupem alkoholu na przyjęcie, warto także pamiętać o tym, by nie kupować go zbyt dużo. Jak wyliczyć potrzebną ilość wódki na wesele?

Przede wszystkim zaleca się zakupienie 0,5 litra wódki na 1 osobę. Jeżeli jednak podczas przyjęcia mają być serwowane inne alkohole, wtedy powinno się zredukować ilość wódki na ich rzecz. Wtedy zwykle stosowany jest przelicznik jak 0,5 litra wódki na 1 parę.

Warto sprawdzić, czy sklep, w którym zamierza się zakupić alkohol, przyjmuje zwroty. Można wtedy oddać do niego niewykorzystane trunki i w ten sposób odzyskać pieniądze.

Wybierz tani sklep z alkoholami

Największe oszczędności można uzyskać wtedy, gdy wybierze się niedrogi sklep oferujący różne alkohole. Gdzie można zakupić je najtaniej?

Przede wszystkim warto sprawdzić punkty jak tania hurtownia alkoholi, gdzie ceny są często znacznie niższe niż w przypadku sklepów i marketów. Dodatkowo na uwagę zasługuje szeroki asortyment w hurtowniach i możliwość zamówienia w nich ich większej ilości. Ponadto hurtownie często mogą zapewnić swoim klientom specjalne rabaty przy większych zamówieniach.

Aby porównać ze sobą ceny w sklepach z alkoholami, warto zadzwonić do wybranych punktów, wysłać zapytanie przez internet albo udać się do sklepu osobiście. Należy wtedy przekazać informacje dotyczące potrzebnych alkoholi, by pracownik podał ich ceny.

Dobierz alkohole w przystępnych cenach

Na wesela najczęściej nie kupuje się drogich, markowych alkoholi, natomiast zamiast nich wybiera się te równie dobre, ale znacznie od nich tańsze.

Przykładowo tania hurtownia alkoholi może zaoferować niedrogie wódki weselne Biały Bocian, Ogiński, Adam Mickiewicz, Moniuszko, Złoty Kłos, Juliusz Słowacki, Sienkiewicz, które dostępne są w przystępnych cenach i mają również wiele pozytywnych opinii wśród klientów.