Implanty zębów – kiedy warto je wybrać? Wskazania, zabieg, cena

Implanty zębów – kiedy warto je wybrać? Wskazania, zabieg, cena

8 lipca, 2021 1 przez redakcja

Marzysz o pięknym uśmiechu, ale masz braki w uzębieniu? Pomyśl o implantach stomatologicznych.

W gabinetach stomatologicznych można korzystać obecnie z szerokiej gamy nowoczesnych zabiegów skoncentrowanych nie tylko na zdrowiu, ale także na estetyce uśmiechu. Do tej kategorii zaliczana jest także implantologia. Gdy chodzi o implanty Kraków to jedno z miast, gdzie można wykonać je w renomowanych klinikach i gabinetach. Co warto wiedzieć na temat implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne – co to jest?

Pod pojęciem implantów znajdują się różnego rodzaju elementy wszczepiane w organizm, których zadaniem jest odtworzenie pierwotnych funkcji zastępowanych przez nie tkanek czy narządów.

Do kategorii implantów zaliczane są także implanty stomatologiczne, które stosowane są w celu zastąpienia zębów. Obecnie to najnowocześniejsze protezy zębowe, które zapewniają pacjentom wysoki komfort każdego dnia.

Implant stomatologiczny zbudowany jest z dwóch głównych elementów:

  • wszczep – umieszczany w kości, ma na celu zastąpić korzeń zębowy
  • korona albo proteza – mocowane są na wszczepie albo wszczepach, są widoczne w jamie ustnej

Kiedy można zastosować implanty zębów?

Uzupełnienia jak implanty zębowe mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być one stosowane z różnych wskazań, gdy u pacjenta doszło do utraty jednego, kilku zębów albo nawet bezzębia.

Warto też wskazać, że obecnie w użyciu znajdują się również specjalne implanty zygomatyczne, tzw. zygomy, które mogą być zastosowane u pacjentów z zanikiem kości w górnym łuku. Wtedy implanty wszczepiane są bezpośrednio w kości jarzmowe.

Nowoczesne implanty Kraków – z powyższych typów implantów można skorzystać także w klinikach stomatologicznych w Krakowie.

Wszczepienie implantów – przebieg

Leczenie za pomocą implantów odbywa się kilkoma etapami:

  1. Konsultacja implantologiczna – pozwala na ocenę stanu jamy ustnej, dobranie najlepszych implantów i przygotowanie programu leczenia.
  2. Wszczepienie implantów – przed zabiegiem mogą być konieczne dodatkowe procedury, na przykład odtworzenie kości.
  3. Zrost implantu z kością – trwa kilka miesięcy, w tym czasie dochodzi do procesu osteointegracji, czyli połączenia się tkanki kostnej z materiałem implantu – tytanem. Na tym etapie pacjent nosi tymczasowe uzupełnienie braku zębowego.
  4. Nałożenie korony, protezy – gdy implant połączy się z kością, umieszcza się na nim koronę zębową lub protezę.

Ile kosztują implanty stomatologiczne?

Chociaż implanty stomatologiczne są najdroższym protezami zębowymi, cieszą się one stale dużym powodzeniem ze strony pacjentów. To głównie kwestia ich zalet – wysokiego komfortu, wieloletniej trwałości, estetycznego wyglądu.

Cennik implanty Kraków – za pojedynczy implant należy zapłacić najczęściej około 4-5 tysięcy złotych. W przypadku większych uzupełnień ceny ustalane są indywidualnie. Leczenie bezzębia implantami może być wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dokładne ceny wszczepienia implantów zębowych można sprawdzić na stronach gabinetów oraz uzyskać podczas wizyty konsultacyjnej.