Depilacja laserowa – jakie daje korzyści? Warto je poznać!

Depilacja laserowa – jakie daje korzyści? Warto je poznać!

18 maja, 2023 Wyłączono przez redakcja

Zabieg depilacji laserowej polega na usuwaniu niechcianych włosków z użyciem urządzenia laserowego. Jakie korzyści ma ta metoda depilacji? Warto przyjrzeć im się bliżej, ponieważ na tle innych metod ta uznawana jest za najskuteczniejszą!

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem wykorzystującym urządzenia emitujące wiązkę lasera, który niszczy mieszki włosowe. Celem tej procedury jest całkowite usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała i twarzy, na przykład z nóg, pach, okolic bikini. W trakcie zabiegi specjalista z gabinetu wykonującego takie procedury przykłada głowicę urządzenia laserowego do skóry klienta i naświetla ją. Dochodzi wtedy do procesu selektywnej fototermolizy, czyli zniszczenia pigmentu we włoskach. Prowadzi to do uszkodzenia mieszka włosowego, który produkuje włos. W efekcie zabieg umożliwia trwałą redukcję owłosienia.

Jakie korzyści oferuje depilacja laserowa?

Do głównych korzyści związanych z zabiegiem depilacji laserowej zaliczane są:

Redukcja owłosienia

Podstawowym efektem depilacji laserowej jest ograniczenie wzrostu włosów. Laser emituje skoncentrowaną energię świetlną, która jest absorbowana przez pigment (melaninę) w mieszkach włosowych. To uszkadza mieszki włosowe, hamując lub opóźniając przyszły wzrost włosów.

Precyzyjne efekty

Nowoczesna technologia laserowa jest bardzo dokładna, selektywnie usuwając włosy, a przy tym pozostawiając nienaruszoną otaczającą skórę.

Długofalowe rezultaty

Również depilacja laserowa zapewnia długotrwałą redukcję owłosienia. Chociaż zazwyczaj do osiągnięcia pożądanych rezultatów potrzeba wielu sesji, najczęściej od 6 do 8, wiele osób doświadcza znacznej redukcji włosów, która może utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata.

Gładka skóra

Przy powtarzanych systematycznie zabiegach depilacja laserowa może prowadzić do gładszej skóry, zmniejszając widoczność wrastających włosków, podrażnień występujących po goleniu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

W porównaniu z tymczasowymi metodami usuwania włosów, takimi jak golenie, woskowanie lub depilacja mechaniczna depilatorem, depilacja laserowa może na dłuższą metę zaoszczędzić czas i pieniądze. Eliminuje potrzebę częstych zabiegów depilacji.

Gdzie wykonać depilację laserem?

W depilacji laserowej specjalizuje się obecnie wiele gabinetów i klinik na terenie całego kraju. Takie usługi dostępne są też w Krakowie, gdzie prowadzi je znany instytut.bielenda.pl Warto wybrać taką placówkę, w której wykorzystuje się nowoczesne urządzenia laserowe, ponieważ nie tylko są one znacznie skuteczniejsze i bezpieczniejsze, ale również pozwalają na wykonanie procedur również na ciemniejszej skórze i przy jaśniejszych włoskach.

Cena depilacji laserowej – ile trzeba za nią zapłacić?

Koszty zwykle zaczynają się od około 250 złotych za jeden obszar ciała. Biorąc pod uwagę fakt, że zwykle rekomenduje się wykonanie od 6 do 8 zabiegów depilacji laserowej, cena całościowa będzie wynosiła od około 1500 do 2000 złotych. Warto porównać cenniki, aby sprawdzić, gdzie depilacja laserowa może być wykonana w przystępnych cenach.