Busem do Chorwacji – czas jazdy i cena biletu

Busem do Chorwacji – czas jazdy i cena biletu

1 czerwca, 2021 0 przez admin

Do Chorwacji można dostać się na parę sposobów. To nie tylko samolot, ale także busy i autobusy, które kuszą niskimi cenami.

Chorwacja to kraj oferujący mnóstwo ciekawych atrakcji dla turystów. Można poświęcić czas na wypoczynek na pięknych plażach, zwiedzić zachwycające miasta pełne intrygujących zabytków lub uprawiać sporty. Jak dostać się do Chorwacji? Teraz to możliwe także busami, na przykład crotour.pl. Co warto wiedzieć na temat podróży busem lub autokarem do Chorwacji? Oto najważniejsze informacje!

 

Dlaczego warto pojechać busem do Chorwacji?

Chorwacja to kraj położony na południu Europy, który jest połączony siecią dróg z Polską. Stąd też dojazd busem albo autokarem jest jak najbardziej możliwy.

 

Przejazd busem albo autokarem to dobry wybór dla oszczędnych, ponieważ to właśnie wtedy za podróż można zapłacić najniższą cenę. Warto też wskazać, że podróż drogą lądową pozwala na zobaczenie na własne oczy wielu ciekawych zakątków po drodze.

 

Pojawiają się także inne zalety, między innymi możliwość podróży niemalże spod domu – bez konieczności dojazdu na oddalony port lotniczy, łatwiejsza organizacja wyjazdu bez skomplikowanej procedury związanej z lotem, a także możliwość przewozu większych bagaży w niższej cenie.

 

Jak długi trwa podróż busem do Chorwacji?

Podróż z Polski do Chorwacji trwa kilkanaście godzin, przy czym jest ona zależna od tego, w jakim mieście rozpoczyna, a w jakim kończy się swoją trasę. Przykładowo, dojazd busem na trasie Warszawa – Split razem z przewoźnikiem crotour.pl trwa około 15 godzin.

 

Na stronie internetowej crotour.pl można zapoznać się bliżej z dostępnymi terminami i czasami wyjazdów, aby łatwiej zaplanować swój wyjazd do Chorwacji.

 

Jak wybrać dobrego przewoźnika na trasie Polska – Chorwacja?

Aktualnie pomiędzy Polską a Chorwacją kursuje wiele busów i autokarów. Stąd też bardzo często pojawia się pytanie – gdzie kupić swój bilet? Przed jego rezerwacją warto sprawdzić opinie na temat przewoźnika.

 

Opinie o firmach organizujących podróże do Chorwacji można sprawdzić już teraz online. Aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę, wystarczy tylko kwadrans spędzony przed komputerem.

 

Warto także zwrócić uwagę na trasy, na jakich dojeżdża bus. W przypadku przewoźnika crotour.pl są one planowane w systemie door to door, czyli od drzwi do drzwi. Oznacza to, że bus może przyjechać do miejscowości, z której planuje się wyjazd, a potem dowieźć pasażerów do wskazanego celu.

 

Ile kosztują bilety na bus do Chorwacji?

Z jakimi kosztami muszą liczyć się osoby, które chciałyby dojechać do Chorwacji busem? Ceny nie są wysokie, zwłaszcza wtedy, gdy uda się trafić na promocje.

 

Przewoźnik crotour.pl oferuje dojazdy dla jednej osoby dorosłej w cenie 429 złotych, natomiast dla dziecka w cenie 400 złotych. Gdy wykupi się bilet w obie strony, w takim przypadku można zapłacić 798 złotych dla osoby dorosłej oraz 750 złotych dla dziecka.