5 skutecznych metod reklamy internetowej dla Twojej firmy

5 skutecznych metod reklamy internetowej dla Twojej firmy

7 lipca, 2021 1 przez redakcja

Zastanawiasz się, jak wypromować swoją firmę online?

Do dyspozycji jest wiele technik reklamowych.

Oto 5 metod, które pomogą także Twojemu biznesowi!

Jest tania, skuteczna, dostępna dla każdej firmy, a także daje szybkie rezultatu – reklama online ma wiele zalet. Obecnie w jej ramach znajduje się szereg metod, które różnią się przebiegiem kampanii, kosztami, efektywnością. Co wybrać? Na plan pierwszy wysuwa się 5 popularnych metod. Ich ranking przygotowała agencja reklamowa z Krakowa Online Group specjalizująca się w reklamie internetowej.

  1. Kampanie Google Ads

Google to najczęściej używana wyszukiwarka internetowa. Jej właściciel – firma Google – oferuje również specjalne metody promocji wykorzystujące jej mechanizmy.

Kampanie reklamowe Google Ads, wcześniej określane jako Google AdWords, polegają na prezentacji linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google oraz na innych współpracujących z nią stronach, na przykład na mapach Google czy w serwisie YouTube.

Google Ads to reklama, która działa natychmiastowo i przyciąga na stronę nowych internautów zainteresowanych ofertą. Daje ona także szerokie możliwości w ramach budżetowania, dzięki czemu sprawdzi się dla każdej firmy – nawet nowej i z ograniczonym budżetem na działania reklamowe.

  1. Pozycjonowanie stron

SEO – pozycjonowanie stron internetowych to druga metoda reklamy wykorzystująca wyszukiwarki internetowe, w tym Google. Jak wskazuje agencja reklamowa z Krakowa Online Group, reklama ta jest często uzupełniana kampaniami Google Ads, by uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Celem SEO jest podwyższenie pozycji strony internetowej w rankingu – liście wyszukiwania. Gdy strona umieszczona jest na wysokiej pozycji, wtedy wchodzi na nią więcej osób, więc może ona przynosić wyższe zyski. Pozycjonowanie wymaga wprowadzenia zmian na stronie i systematycznego pozyskiwania nowych linków.

  1. Marketing w mediach społecznościowych

Social media marketing, czyli reklama wykorzystująca media społecznościowe to dzisiaj bardzo popularny sposób promocji stron internetowych.

Firmy najczęściej prowadzą działania reklamę na Facebooku. Już samo posiadanie własnego profilu w tym serwisie pomaga w promocji, natomiast do dyspozycji są także specjalne reklamy Facebook Ads, którymi zajmuje się także niemalże każda agencja reklamowa z Krakowa oraz z innych miast.

  1. Marketing szeptany

Wsparciem w promocji firmy może być także marketing szeptany, czyli reklama odbywająca się poprzez publikowanie wpisów na forach, blogach i w innych serwisach poprzez wspominanie i polecanie produktów czy usług.

  1. Mailing

Wysyłka e-maili reklamowych także może być skutecznym sposobem na promocję. Mailing, ponieważ tak określana jest ta metoda reklamowa, daje najlepsze efekty, gdy prowadzony jest z naciskiem na targetowanie klientów, czyli na przesyłanie wiadomości e-mailowych do osób, które będą najbardziej zainteresowane przekazem.

Właśnie dlatego jako skuteczna forma reklamy przez mailing uznaje się wysyłanie wiadomości przez newslettery – zamówione przez odbiorców wiadomości, a także przez e-maile kierowane do grup o określonych zainteresowaniach.